Yeni Yıl Ruhunu Mutfağına Yansıtanların Her Sene Yaptığı 10 Yılbaşı Rutini

Sonunda yeni yıl geldi ve kutlamalar için hazırlıklar başladı. Tabii bu kutlamalar için belirli bir rutin var ve bu hiç değişmiyor. Ne mi o rutin? İçeriğimizde görelim!

1. Yılbaşı temalı yemekler hazırlamak

Özellikle de aperatifler ve tatlılarda bol bol yeşil ve kırmızı renklerini kullanmak bir adettir. Böylece hem mideye hem de göze hitap eden lezzetler ortaya çıkar. ❤️

2. Evin her yerinde bol bol ışık kullanmak

Yeni yıl kutlaması ışıksız olmaz! Yeni yıl ruhunu tam anlamıyla yaşamak için evin her yerinde bol bol ışık kullanabilirsiniz. Evi süsledikçe kutlamalar için yaptığınız yemeklerin tadı da süslenir! Bizden söylemesi…

3. Ailecek/sevdiklerinle yemek yapmak

Yemek yapmanın en özel yanı, onun birleştirici özelliğidir herhalde. Mutfağa hep birlikte girilince yemek yapmanın keyfi daha da artır, herkes yemeğe kendinden bir şeyler katar.

4. Yılbaşı kurabiyelerini süslemek

Özellikle de tarçınlı kurabiyeler yılbaşının vazgeçilmezi oluyor. Onları yılbaşı temalı renkler ve süslerle istediğiniz gibi süslemek ise size kalmış! ?

5. Hindiyi en güzel şekilde pişirmek

Yılbaşı hindisiz düşünülebilir mi? Tabii ki düşünülemez! Kutlamayı lezzetiyle öne çıkarmak için hindiyi en güzel şekilde pişirmek gerekiyor.

6. Yeni yılın ilk günü için kahvaltı hazırlamak

Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Yeni yılın ilk gününde yapılan kahvaltının ise hem mutlulukla hem de sene boyunca seni heyecanlandıracak umutla bir ilgisi var!

7. Yemek yaparken dinlenecek yeni yıl playlist’i oluşturmak

Mariah Carey, Ariana Grande veya hangi sanatçıyı istersen onu koyabileceğin bir playlist hazırlamak iyi fikir. Böylece yemek yaparken eğlenirsin ve yeni yıl ruhunu iliklerine kadar hissedersin.

8. Akşam yemeği sofrası için dekorasyon fikri bulmak

Yılbaşı partisi veya yemeğinde temalı sunumlar çok daha şık duruyor. Yemekleri leziz bir şekilde yapmak yeterli değil. Bir de dekorasyon fikirleri bulmak gerekiyor. ?

9. Kutlama için pasta yapmak

Yeni yılın ilk dakikalarında dünyanın yeni yaşını kutlamak için pasta kesmeye ne dersiniz? Bizce çooook tatlı olur. ?

10. Yılbaşı temalı içecekler hazırlamak

İçeceğin içine koyacağınız tamamen size kalmış. İçeceğin üstünü ve bardağı yılbaşı temalı süsleyerek aşııırıı tatlı içecekler hazırlayabilirsiniz.

Şimdiden mutlu senelere! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x