Ünlü mafya babası kalesinde intihar etti: Kurşun yarası ve yastık detayı ortaya çıktı

Londra’da çete lideri olduktan sonra şöhrete kavulan ve oyunculuk kariyeriyle adından söz ettiren Dave Courtney, 64 yaşında yaşama veda etti…

Instagram hesabından yapılan açıklamada Courtney’nin Plumstead’deki evinde intihar ettiği belirtildi. Courtney “kalesi” olarak bilinen Camelot Castle’da yaşıyordu. Yapılan açıklamada, “Courtney’nin 64 yaşında yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle duyurmak istiyoruz” denildi.

Mafya babasının korunaklı lüks bir konutta kaldığı açıklandı.

ODASINDA ARKADAŞI BULDU

Ailesi tarafından yapılan açıklamada Courtney’nin “pek çok kişinin kalbine dokunduğu inanılmaz, renkli bir rock ‘n’ roll hayatı” yaşadığı belirtildi. Açıklamada, “Seçtiği yaşam tarzını sürdürmenin fiziksel acısı, özellikle de ilerleyen yaşlarında hem kanser hem de kalp rahatsızlığının verdiği acı nedeniyle çok fazla oldu” ifadesi kullanıldı.

Courtney’i son gören arkadaşlarından Brendan McGirr, İngiliz medyasına konuştu. 57 yaşındaki McGirr, “Pazar sabahı arkadaşlarıyla futbol maçı izlemiş ve alkol içmişti. Sabah saatlerinde yatak odasından çıkmayınca endişelendik ve odasına gittiğimde onu yatakta hareketsiz halde gördüm. Kafasından vurulmuştu ve yüzünde bir  yastık vardı” dedi.

İngiliz medyasına konuşan kaynaklar  Courtney’nin eldiven kullandığını ve Glock 9mm’lik bir silah kullandığını aktardı. Scotland Yard, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtirken henüz bir gözaltı işlemi yapılmadığını duyurdu.

Bir futbol fanatiği olan Courtney son Instagram paylaşımında maç izlerken görülüyor.

FİLM KARAKTERİNE İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTU

Courtney’nin Guy Ritchie’nin gangster filmi Lock, Stock, And Two Smoking Barrels’da Vinnie Jones’un canlandırdığı “Big Chris” karakterinin ilham kaynağı olduğu söyleniyordu.

Yazar ve aktör olmak için suç hayatını değiştirdi, altı kitap yayınladı ve Hell To Pay adlı bir filmde başrol oynadı.

Courtney geçen yıl BBC Londra’ya verdiği demeçte “Gençken biraz yaramazlık yapmış olabilirim. Gangster kelimesi çok tarihi bir kelime. Geçmişin romantik bir figürü, gangsterler, parlak zırhlı şövalyeler, kovboylar, korsanlar, gangsterler gibi” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x