Sosyal medya fenomenine hapis cezası

Avustralyalı sosyal medya fenomeni cinsel taciz nedeniyle ceza aldı. Sidney’in doğusunda yaşayan ve kimliği açıklanmayan 46 yaşındaki kişi, geçen yılın ekim ayında yapılan duruşmanın ardından 16 yaşın altındaki bir çocukla cinsel ilişkiden suçlu bulundu.

Jüri, 2021’in ortalarında bir akşam 14 yaşındaki bir erkek çocukla yşadığı cinsel ilişkiden kadını cezalandırırken, fenomenin, yaşananları babasına söylememesi için çocuğu uyardığına dair ifadeleri tepki çekti.

Yargıç Sarah Hopkins, sosyal medya fenomenini şartlı tahliye olmaksızın üç yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mahkemede, fenomen 14 yaşındaki kurbanını öptüğünü itiraf ettiğini, ancak herhangi bir cinsel aktivitenin meydana geldiğini inkar etmeye devam etti.

Ayrıca çocuğa cinsel saldırıda bulunmadan sadece birkaç saat önce onun için cinsel açıdan müstehcen bir dans yaparken filme alınmıştı. Mahkemeye gösterilen videodan sonra yargıç, çok sarhoş göründüğünü söyledi.

Ayrıca yaşanan cinsel tacizden sonra dinlenen bir telefon görüşmesinde sosyal medya fenomeninin, gülerek gençten hoşlandığını itiraf ettiği belirtildi: “Seni o kadar çok sevmeye başladım ki, kafam karıştı, sanki senden etkilenmeye başladım.”

Mağdur, olaydan bir yıl sonra cinsel saldırıyı annesine anlattığında, annesi tamamen gözyaşlarına boğulduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x