İsrail Savunma Bakanı: Tünellerle başa çıkmak için yeni yöntemler kullanmaya başladık

Basın toplantısı düzenleyen İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Filistin’in Gazze Şeridi’ndeki gelişmeler ilişkin konuştu.

AA’nın haberine göre, Gazze’yi yöneten Hamas’ın Gazze’deki tünellerde olabilecek İsrailli rehinelere zarar vermeden bu noktalara girme veya tünelleri yok etme meselesiyle güvenli bir şekilde başa çıkmanın zorluğuna dikkat çeken Gallant, “İsrail ordusu, tünellerle başa çıkmak için yeni yöntemler kullanmaya başladı. Bu soruna çözüm bulmaya çalışıyorlar ve başarıyorlar” dedi.

Gallant, 7 Ekim’de İsrail’e kapsamlı saldırılar düzenleyen Hamas mensuplarını “yok edeceklerini” savunarak, bunun “bir ay, bir yıl, hatta yıllar alabileceğini” kaydetti.

Ülkenin kuzeyinde Lübnan sınırında Hizbullah ile yaşanan çalışmalara da işaret eden Gallant, İsrail’e zarar vermeye çalışan Hizbullah’ın “darbe üstüne darbe aldığını” belirtti.

İsrailli Bakan, İsrail Hava Kuvvetleri’nin Lübnan’dan gelecek her türlü tehdide karşı hazır olduğunu sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x