Elden Ring’in mobil versiyonu Tencent tarafından geliştirilebilir

2023 Yılının Oyunu olarak gösterilen Elden Ring, yakında mobil oyun piyasasına giriş yapacak gibi görünüyor. Oldukça beğenilen bu oyunun mobil versiyonu üzerinde Tencent’in çalıştığı bildiriliyor. Bu, genellikle konsol ve PC video oyunları üreten bir stüdyonun arkasında olduğu düşünüldüğünde oldukça sürpriz bir gelişme. İşte bilmeniz gereken her şey.

Elden Ring’in Mobil Oyunu Yolda Reuters’ın bir raporuna göre, Çin’in Tencent şirketi, Elden Ring’in heyecan verici deneyimini tablet ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlara taşıyor. Hatırlanacağı üzere Elden Ring, FromSoftware’ın popüler Souls-benzeri türündeki en son girişidir. Karanlık fantezi temelli açık dünya RPG’si olan bu oyun, muhteşem görselleri, derin mekanikleri ve zorlu patron dövüşleri ile oyun topluluğu içinde büyük bir başarı elde etti.

Şimdi, bu formülün 60 dolarlık bir AAA başlığından ücretsiz oynanabilir bir mobil oyun haline dönüştürülebileceği görülüyor. Tabii ki, bu durum oyun içinde muhtemelen mikro işlemlerin yer alacağı anlamına geliyor.

Elden Ring’in mobil versiyonu Tencent tarafından geliştirilebilir

Maalesef raporda paylaşılan bilgiler bu kadarla sınırlı. Tencent tarafından yapılan Elden Ring mobil oyunu haberinin, Çinli şirketin çok beklenen Nier mobil oyununun geliştirilmesini durdurmasından kısa bir süre sonra gelmesi dikkat çekici.

Bilgilendirme amacıyla, Tencent’in Nier mobil projesini, Square Enix’ten franchise’ın lisanslama maliyetini karşılayacak bir monetizasyon modeli bulamadığı için rafa kaldırdığı bildiriliyor. Dolayısıyla, Elden Ring mobil oyununun piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz belirsiz. Elden Ring ve Dark Souls serisinin hayranları arasında, mobil versiyonun daha aşağı kalitede olacağı yönünde bazı çekinceler olabilir. Şu an için bildiklerimiz bu kadar, daha fazla güncelleme için takipte kalın. Bu arada, Palworld’un rekor satışları ve Xbox özel oyunlarının yakında PS5’te çıkabileceği gibi son dönem oyun haberlerimize göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir